Ühe kassipoja lugu

Meie juurde toodi 6-kuune kassipoeg, kellel olid juba kuid nohu ja hingamisraskused. Kogu see aeg raviti teda teistes kliinikutes erinevate antibiootikumide ja allergiaravimitega, kuid tulutult, sümptomid ei kadunud ja kassipoja seisund aina halvenes. Kuna eelnevad ravivõtted tulemust ei andnud, otsustasime asjale teisiti läheneda ja viisime läbi MRT uuringu. MRT uuring näitas, et tegu on polüübiga ja eelnev ravi ei saanudki mõjuda antud sümptomitele. Juba samal päeval opereeriti meie kliinikus kassipoega ja polüüp, mis oli väiksema kreeka pähkli suurune, eemaldati edukalt.
Möödunud on kaks nädalat ja kassipoja elukvaliteet on märkimisväärselt paranenud, ta saab olla tavaline, rõõmus ja mänguhimine loomalaps!

Posted in Teated | Comments Off on Ühe kassipoja lugu

(Eesti) Täpne diagnoos päästab elusid

Sorry, this entry is only available in Estonian and Russian.

Posted in Teated | Comments Off on (Eesti) Täpne diagnoos päästab elusid

Alustasime MRT uuringutega!

Ja ongi lõpule jõudnud meie MRT aparaadi, Esaote E-Scan, paigaldus ja spetsiaalsete veterinaar programmide installeerimine. Oleme teinud ka esimesed selja-ja peaaju ning liigeste uuringud meie patsientidele, mis on andnud suurepäraseid tulemusi. Magnetresonantstomograafia abil saab tunduvalt lihtsamalt tuvastada, kui tänane veterinaaria lubab, järgmiseid meie lemmikloomade haigusi:

  • Peaaju kasvajad
  • Seljaaju kasvajad
  • Seljaaju intervertebral song
  • Kolju- ja ajutraumad
  • Vesipea
  • Liigeste probleemid
  • Haigused, mis on tingitud pehmete kudede kahjustustest
  • Nina sinus infektsioonid, traumad
  • Kõrvahaigused, traumad, jne…

Kõige olulisem eelis antud metoodika juures on ohutus, kuna puudub kahjulike ainete mõju organismile. Samas kasutades MRT uuringut, saame palju täpsema diagnoosi. MRT uuringud viiakse läbi, kui röntgen ja ultraheli ei ole andnud soovitud tulemusi või ei ole neid võimalik läbi viia. Samas nii röntgen kui ultraheli näitavad kahjuks alles haiguse viimast staadiumi. Sellepärast on parem kasutada MRT uuringut, mitte jääda ootama looma jaoks pöördumatuid protsesse.

Meil on hea meel pakkuda Teile professionaalset veterinaarset abi meie kliinikus!

Posted in Teated | Comments Off on Alustasime MRT uuringutega!

(Eesti) 5 põhjust, miks pesta oma koera hambaid

Sorry, this entry is only available in Estonian and Russian.

Posted in Dental | Comments Off on (Eesti) 5 põhjust, miks pesta oma koera hambaid

Leptospiroos

Kõik meie ümber muutub ja areneb. Nii ka haigused! Võib juhtuda, et vaktsineeritud loom ikkagi haigestub haigusesse, mille vastu ta peaks olema kaitstud.  See tähendab, et haiguse tüved on muutunud ja  vaktsiin ei  „tööta“ enam nii efektiivselt kui vaja.

Meil on koeraomanikele rõõm teatada, et meie kliinikus on Teil võimalik oma lemmikuid leptospiroosi vastu vaktsineerida uue põlvkonna täiustatud vaktsiiniga, mis annab kaitse ka haiguse uute tüvede vastu.

Lisainfot vaktsineerimise kohta küsige loomaarstilt.

Jääge terveks!

Posted in Vaktsineerimine | Comments Off on Leptospiroos

Veterinaaria kõrgemal tasemel

Magnetresonantstomograafiat kasutatakse meditsiinipraktikas juba ammu. Kuid üha suuremat rolli hakkab mängima see diagnostiline meetod ka veterinaarmeditsiinis. Selle abil saab lihtsalt ja põhjalikult uurida loomade kesknärvisüsteemi ja teisi kudesid.

Lühikese aja jooksul on see diagnostika liik leidunud laialdast rakendust. Veterinaarias ei kasutata MRT-seadet nagu olete harjunud nägema meditsiiniasutustes. Unikaalne lahendus on välja töötatud just erinevate loomade haiguste diagnoosimiseks. Kõik suured kliinikud Euroopas, aga ka teistes suurriikides, peavad vajalikuks muretseda endale MRT-seadmed.

Ka meie oleme võtnud selle julge ja riskantse otsuse varustada kliinik MRT-seadmega. Soovime, et oleks võimalik diagnoosida ja seejärel määrata õige ravi haigustele, mida on võimatu avastada standartsete seadmete ( röntgen, ultraheli jne) abil. Seega õige varsti saavad meie kliendid veterinaarteenust hoopis kõrgemal tasemel.

Praegu on ruumides käimas ettevalmistustööd. Seadme plaanime paigaldada juba märtsi alguses!

Tahate olla sündmustega kursis? Jälgige meie uudiseid!

Posted in Teated | 3 Comments

Anesteesia

Soovime oma patsientidele meelde tuletada, et meie kliinikus pööratakse erilist tähelepanu täpsele ja ohutule anesteesiale!

Selleks kasutamegi  inhalatsioonanesteesiat isofluraani ja hapnikuga. Samal ajal on loomale ühendatatud andurid, mis annavad edasi informatsiooni elutähtsate funktisoonide (hingamine ja südametöö) kohta gaasianalüsaatoril ja EKG-monitoril.  Seega saame vähendada anesteesia riski madalaimale võimalikule tasemele. Eriti oluline on see lemmikloomade puhul, kellel esineb südame-ja veresoonkonna probleeme.

Posted in Teated | Comments Off on Anesteesia

Meie kliinikus uus ja mitmekülgne videoendoskoop

Tallinnas, ainult meie loomakliinikus on võimalik mitmekülgse ja innovaatilise videoendoskoobi abil diagnoosida väga täpselt seedetrakti haigusi ning eemaldada võõrkehasid, nii söögitorust kui ka maost, ilma kirurgilise sekkumiseta.

Samuti on võimalik vajadusel võtta uuringu käigus proovitükke (biopsia) söögitorust, maost, kaksteistsõrmik- ja jämesoolest õige diagnoosi leidmiseks.

Posted in Teated | Comments Off on Meie kliinikus uus ja mitmekülgne videoendoskoop

Terved ja säravad silmad

Pärilikke silmahaigusi uuritakse eelkõige tõukoerte ja -kasside puhul, sest neid kas ei saa üldse ravida või on see väga kallis. Paljudes maades on saanud heaks tavaks. Seega on väga suur vastutus  kasvatajatel, just nende vastutustundlik ennetustöö koos loomaarstidega aitab haiguste osatähtsust märgatavalt vähendada.

Silmarõhu mõõtmine TONO-PEN VET tonomeetriga  on täpne, kiire, lihtne, valutu ega tekita loomades ärevust.

Posted in Teated | Comments Off on Terved ja säravad silmad

Täpsed uuringud- õige diagnoos ja tõhus ravi!

Õige diagnoosi panemiseks vajab arst täpset ja usaldusväärset informatsiooni. Tehnoloogia täiustub kiiresti ja enam ei ole kellegile võõras digitaalne diagnostika. Seega saab uue tehnika abil osutada paremat ja kaasaegsemat teenust. Röntgenuuringuid teostame nüüd meiegi digitaalsel röntgenil, millel on palju eeliseid varem kasutuses olnud tavalise röntgeni ees:

– parem pildikvaliteet

– kiirem pildi ülesvõte

– pildi töötlemisvõimalus

– kasutatakse nõrgemat kiirgusdoosi, seega ohutum

– ilmutamiseks, kinnitamiseks ei kasutata kemikaale

-vajadusel saab pilte saata konsultatsiooniks teistele spetsialistidele

Täpsed uuringud- õige diagnoos ja tõhus ravi!

Posted in Teated | Comments Off on Täpsed uuringud- õige diagnoos ja tõhus ravi!